Kobiety, które na specjalne okazje lub też regularnie odwiedzają salony kosmetyczne, w kwestii manicure mają do wyboru kilka opcji. Za najpopularniejsze należy tu uznać paznokcie żelowe oraz paznokcie hybrydowe. Zarówno jedne, jak i drugie w przeciwieństwie do tradycyjnego manicure, gwarantują niesamowitą trwałość koloru. Czym zatem różnią się dwie techniki? Jakie są zalety i wady obu rozwiązań? Które paznokcie lepsze – żelowe czy hybrydowe? Sprawdźmy!

Paznokcie żelowe czy hybrydowe?

Zanim przejdziemy do odpowiedzi na pytanie tytułowe, czyli: „Które paznokcie lepsze – żelowe czy hybrydowe?”, uprzednio warto po krótce omówić obie metody stylizacji paznokci. Zacznijmy może od manicure żelowego, o który swobodnie może pokusić się niemal każda kobieta, bowiem nie istnieją praktycznie żadne przeciwskazania do jego stosowania. Jak sama nazwa wskazuje, manicure żelowy polega na nałożeniu na płytkę paznokcia żelu, który to można dowolnie formować. Dzięki specjalnym szablonom/formom/tipsom paznokcie można przedłużać oraz nadawać im pożądany kształt. Aby paznokcie żelowe prezentowały się korzystnie, kosmetyczka musi jednak być już wprawiona w swym fachu, bowiem metoda ta jest dość trudna. Niewątpliwie łatwiejszy w wykonaniu jest manicure hybrydowy, który za to nie jest tak trwały, jak paznokcie żelowe. W przeciwieństwie do pierwszej techniki, robi się go na naturalnej powierzchni paznokcia, a cały proces jest najbardziej zbliżony do malowania paznokci zwykłymi lakierami. Niestety lakierów hybrydowych powinny unikać posiadaczki słabych, trudnych paznokci.

Które paznokcie lepsze - żelowe czy hybrydowe?

Paznokcie żelowe czy hybrydowe – jakie wybrać?

Biorąc pod uwagę zamieszczone powyżej informacje, można dojść do wniosku, że to, które paznokcie lepsze – żelowe czy hybrydowe jest kwestią bardzo indywidualną. Manicure żelowy to z pewnością idealne rozwiązanie dla kobiet, których paznokcie nie mają zbyt ładnego kształtu, są bardzo krótkie, sprawiają problemy w pielęgnacji. Żelowa warstwa pozwala ładnie wymodelować płytkę, a do tego długo się utrzymuje. Taka stylizacja paznokci sprawdza się również, gdy zależy nam na tym, by utrzymała się jak najdłużej. Z kolei manicure hybrydowy przypadnie do gustu tym, którzy stawiają na bardziej naturalne rozwiązania, mają ładne, zdrowe, mocne paznokcie, w związku z czym zależy im wyłącznie na tym, by kolor utrzymywał się na nich przez 2-3 tygodnie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]