Nie da się ukryć, że paznokcie hybrydowe to jeden z najgorętszych trendów kosmetycznych ostatnich lat. Lakiery utrzymujące się na paznokciach przynajmniej przez okres dwóch tygodni zdobyły serca niemal wszystkich kobiet, tym samym detronizując tradycyjne lakiery. Dziś, kiedy niemal każda z nas może sobie pozwolić na regularne wizyty w salonie piękności lub zakup niezbędnego sprzętu i akcesoriów, ani młode dziewczyny, ani dojrzałe kobiety nie muszą już tracić czasu na żmudny i częsty manicure. Jednocześnie możemy cieszyć się zadbanymi, pięknymi, pomalowanymi na dowolny kolor paznokciami. A to dzięki specjalnym lakierom hybrydowym, bazie i utwardzaczowi, lampie oraz ścisłej procedurze przygotowywania paznokci pod lakiery hybrydowe. Trzeba bowiem wiedzieć, że kolejność postępowania ma w tym przypadku ogromne znaczenie. Liczy się choćby to, kiedy odtłuszczamy paznokcie hybrydowe.

Kiedy odtłuszczamy paznokcie hybrydowe?

Kiedy odtłuszczać paznokcie?

Jak już zostało wspomniane podstawowym warunkiem ku temu, by manicure hybrydowy był udany (oczywiście obok korzystania z dobrej jakości sprzętu i akcesoriów) jest kolejność wykonywania poszczególnych czynności. Nie bez znaczenia jest przede wszystkim to, kiedy odtłuszczamy paznokcie hybrydowe. Otóż po odtłuszczacz (cleaner) sięga się dwukrotnie podczas wykonywania manicure hybrydowego. Pierwszy raz powierzchnię paznokci należy odtłuścić jeszcze przed nałożeniem primera/bazy. Uprzednio warto paznokcie ładnie przypiłować, odsunąć skórki, a płytkę wyrównać i zmatowić z pomocą specjalnego bloku polerskiego. Prócz tego paznokcie odtłuszczamy już po nałożeniu wszystkich warstw, tj. bazy, lakieru i topu.

Odtłuszczanie paznokci

Wiemy już kiedy odtłuszczamy paznokcie hybrydowe. Pozostaje zatem jeszcze jedna kwestia, a mianowicie po co właściwie to robimy? Chociaż mogłoby się wydawać, że to precyzyjnie nakładane warstwy bazy, lakieru i topu sprawia, że manicure hybrydowy jest tak trwały, utrzymuje się na paznokciach przez 2-3 tygodnie, okazuje się, że podstawą jest właśnie odtłuszczanie. Od tego, na ile dokładnie z pomocą cleanera i bezpyłowego wacika odtłuścimy powierzchnię paznokci przed nałożeniem primera/bazy, zadecyduje o tym, czy lakier będzie dobrze się trzymał, czy nie dostanie się pod niego powietrze, bród, pył itp. Natomiast drugie odtłuszczenie paznokci ma na celu pozbycie się charakterystycznej lepkiej warstwy dyspersyjnej powstającej po utwardzeniu w lampie manicure hybrydowego (w tym topu).

[Głosów:1    Średnia:5/5]