Wykonanie manicure hybrydowego na pierwszy rzut oka może wydawać się skomplikowane, jednak tylko z pozoru. Wymaga większej ilości specjalistycznego sprzętu, niż malowanie paznokci zwykłym lakierem, nie trzeba jednak kończyć specjalnych kursów, by taki manicure wykonać.

Jak wykonać manicure hybrydowy dobrze?

Podstawowym wyposażeniem jest lampa UV. Bez niej manicure hybrydowy w ogóle nie spełnia swojej funkcji – lakier po prostu nie wyschnie. Oprócz lampy niezbędne są właśnie lakiery hybrydowe – każdy z producentów ma ogromną paletę barw do wyboru. Należy zaopatrzyć się również w primer, bazę i top (czasem występują w wersji 2w1), a także zmywacz do hybrydy (aceton), waciki bezpyłowe i miękki, delikatny pilnik (najlepszy jest taki w formie kostki). O tym jak wykonać manicure hybrydowy mówimy niżej!

Jak wykonać manicure hybrydowy dobrze

Jak wykonać manicure hybrydowy? Pamiętaj o tym!

Chcąc wykonać manicure hybrydowy i odpowiedzieć na pytanie “jak wykonać manicure hybrydowy“, w pierwszej kolejności wykonujemy tradycyjny manicure – piłujemy paznokcie, usuwamy skórki itp. Następnie matowimy płytkę paznokcia pilnikiem – lakier będzie się lepiej trzymał. Należy wybrać delikatny pilnik, który nie zniszczy płytki. Potem odtłuszczamy paznokcie acetonem i nakładamy cienką warstwę primera. Gdy lekko przeschnie, można nałożyć pierwszą warstwę, czyli bazę. Utrwalamy ją w świetle lampy UV – w zależności od rodzaju lampy, powinno to trwać od 30 sekund do 2 minut. Dopiero po nałożeniu bazy można przystąpić do właściwego lakierowania paznokci. Zwykle wystarczą 2 warstwy lakieru hybrydowego, by dobrze pokryć płytkę paznokcia, ale każdą z warstw należy utrwalić w świetle lampy. Na koniec nakładamy top i również utrwalamy. Wszystkie warstwy nakładamy powoli i bardzo dokładnie, pilnując, by nie tworzyły się pęcherzyki powietrza. Warto też na bieżąco usuwać niedoskonałości, np. pisakiem nasączonym acetonem. Na zakończenie manicure przecieramy paznokcie (delikatnie!) acetonem. Warto nałożyć również olejek lub zmiękczający krem do skórek.

Ile trzyma się manicure hybrydowy?

Manicure hybrydowy utrzymuje się ok. 2 tygodnie – często dłużej, ale odrastające paznokcie nie wyglądają estetycznie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]